MAI

Minu jaoks algab aasta maikuuga, sest loodus on värskelt ärganud, õied järjest puhkevad ja rohelus kasvab järjest lopsakamaks. Oleme kuude kaupa sooja ja rohelust oodanud ja nüüd on uus algus. Maikuud võiks iseloomustada järgnevad märksõnad: kullerkupud, võililled, piibelehed, meelespead, sirelid, õites toomingas, kirsipuud ja õunapuud ning kas te olete näinud neid metsaaluseid, mis paksult värskeid õitsvaid jänesekapsaid täis. Meeletult ilus! 

juuni

Ma jumaldan neid juunikuu põlde. Kõrrelised on sirgunud pikaks ja elegantseks ja poseerivad mõnusalt nii õhtu viimaste kiirtega kui varahommikuses udus. Samuti saab möllata äraõitsenud võililledega, nõgeseteed lürpida, maasikaid mugida, karikakra põldude vahel joosta, laukas liguneda, õhtuses udus iiriseid ja lupiine paitada. Mis mulle eriti meeldib juunis, on kindlalt raba. Juuni alguses võib leida rabasid, kus villpead ja sookail on maastiku romantiliselt pehmeks ja valgeks maalinud. Sel ajal saab nii muinasjutulisi kaadreid.

juuli

Esimesed herned on valminud, esimesed odrapõllud on jumailkult kuldse jume saanud ja loomulikult tasub ka külastada oma mummuliste kummikutega naaberküla kartulipõlde. Perega keset odrapõldu pannkooke süüa on igati rõõmu pakkuv, mustikatest sinatavatest okstest pärja punuda ja diivanil poseerida keset kruusateed samuti.

august

Augustikuus saab kõik nii küpseks. Metsad on pohladest punetavad, heinad on pallideks rullitud, esimestest ubinatest saab küpsetada korraliku koogi. Eriti äge on avastada niitmata aedasid lahkete memmedega, kes kasvõi iga päev lubaks oma peenrate ja ploomipuude vahele pildistama tulla. Aaah, see lõhn mis on õhus kui kombain võtab põllul vilja ja need kuldsed kõrred, mis järgi jäävad…

september

Kui septembris tundub, et loodus on saanud otsa, siis minu jaoks seda ei juhtu. Vaadake seda põldu, kus roheline läheb üle pruuniks. Selles on tohutu võlu. Ja uskuge või mitte, aga ma olen septembris vabalt veel sületäie põllulilli korjanud ning õunakorvide – aiasaaduste vahel on samuti kift poseerida. Ja just septembris on mõnus sääsevabamas metsas lõket teha ja tulel vahukomme küpsetada. Kuu lõpp on vahvalt seenerohke, raba on värvunud oranžiks ja veel on sooju õhtuid nii, et saab veel muretult kleidis olla.

oktoober

Oktoobris tulevad need õiged sügise pildid, sest kõikjal näeb vaid värvilisi lehti ja kuldkollaseid kõrsi. Ilmad on juba talviselt karged, seega riietuse peab eriti hoolikalt läbi mõtlema, et suudaks vähemalt tunnike õues vastu pidada. Aga see külm meid ei takista, sest alati on võimalus vahepeal soojas autos üles sulada ja taas kunsti tegema minna! Eriti lummav on oktoober seetõttu, et need kiftid värvid lähevad nii kiiresti üle mõnusateks varahommikusteks härmatisteks. Ja see on alles maagia!

november - märts

See on üks ütlemata pikk aeg ja kunagi ei tea kui valge ja pehme või kui sünge see olema saab. Siiski leian ma igas olukorras selle võlu ja romantika, mis kõik südamed sulatab. Ma olen pööraselt rahul meie nelja aastaajaga (ja vahest viiega), sest ilma selleta, et pidevalt kõik muutub ja ükski hommik välja minnes ei tea kas peaks kaasa haarama ka vihmavarju või hoopiski bikiinid, oleks elu liiga igav. Lõpetuseks tahaks veel manida, et kes veel aru ei saanud, siis mitte ainult muinasjutuliselt lumised talved pole fotogeenilised. Kui mõni talveilm on hämar ja vihmane, siis teeb ilusaks selle lõke, kuum kakao sammaldunult roheliste puude vahel või hoopiski jäätunud üleujutus pangetäie piparkookidega. Olge mõnusad ja valige enda lemmik!

JÕULUeri

Siiski-siiski pildistan sel aastal ka stuudios.  Nii et kes kardab külma ja tahaks mõnusas jõulustuudios kingipakkide ja küünalde vahel ühte mõnusat sessiooni, siis olete oodatud Tallinnasse Tulbi Fotostuudiosse.